4share
14 مرداد 1401 - 15:44

اقامه نماز جمعه با حضور ۵۰ هزار فلسطینی در مسجدالاقصی

نزدیک به ۵۰ هزار فلسطینی ساکن قدس و کرانه باختری و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ نماز جمعه را در مسجدالاقصی اقامه کردند.

- اخبار بین الملل -به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حدود 50 هزار فلسطینی امروز نماز جمعه را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

خبرگزاری تسنیمنزدیک به 50 هزار فلسطینی ساکن قدس و کرانه باختری و اراضی اشغالی 1948 نماز جمعه را در مسجدالاقصی اقامه کردند.

نماز جمعه این هفته نیز همانند هر هفته در میان تدابیر شدید امنیتی ارتش رژیم صهیونیست برگزار شد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شمار زیادی از نظامیان صهیونیست با استقرار در بخش های مختلف شهر قدس مدارک شناسایی فلسطینیان را مورد بازرسی قرار دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی با اعمال تدابیر شدید مانع از حضور صدها فلسطینی از کرانه باختری در نماز جمعه این هفته در مسجد الاقصی شدند.

تداوم اعتصاب غذای اسیر فلسطینی

تداوم اعتصاب غذای اسیر فلسطینی«خلیل عواوده» اسیر فلسطینی امروز جمعه برای یکصد و چهل و پنجمین( 145 ) روز متوالی دست به اعتصاب غذا زد.

« خلیل عواوده» در اعتراض به تداوم بازداشت موقتش به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد و شرایط جسمی اش بسیار وخیم است و از درد مفاصل رنج می برد و بینایی اش ضعیف شده است و قادر به راه رفتن نیست.

«دلال عوده» همسر خلیل گفت که شوهرش از درد قفسه سینه و قلب بسیار رنج می‌برد و وضعیتش بسیار وخیم است و هر لحظه احتمال جان باختن وی وجود دارد.

هشدار درباره فراخون شهرک نشینان صهیونیست برای حمله به مسجدالاقصی

هشدار درباره فراخون شهرک نشینان صهیونیست برای حمله به مسجدالاقصی«هارون ناصر الدین» مسئول دفتر قدس در جنبش مقاومت اسلامی حماس درباره فراخوان شهرک نشینان صهیونیست برای تعرض به مسجد مبارک الاقصی هشدار داد.

وی خواستار به شکست کشاندن توطئه های شوم دشمن صهیونیستی در زمینه تقسیم مکانی و زمانی مسجدالاقصی شد.

مسئول دفتر قدس حماس در ادامه خاطرنشان کرد که فراخوان صهیونیست‌ها برای یورش به مسجدالاقصی طی دو روز آینده تلاشی مذبوحانه برای یهودی سازی این مسجد و تحمیل حاکمیت اشغالگران بر این مکان مقدس به شمار می‌رود.

وی همچنین درباره سوء استفاده «جماعت یهودی فعال در زمینه ساخت معبد کذایی» از مناسبت‌های مختلف برای اجرای توطئه‌های شوم خود هشدار داد.

مسئول دفتر قدس تمامی فرزندان ملت فلسطین و امت های عربی و اسلامی را به شکست کشاندن این توطئه های شوم و حمایت و حراست از مسجد مبارک الاقصی و رویارویی با تلاش های مربوط به یهودی سازی شهر قدس دعوت کرد.

آماده باش نظامیان صهیونیست برای چهارمین روز متوالی در مرز با غزه

آماده باش نظامیان صهیونیست برای چهارمین روز متوالی در مرز با غزهنیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس برای چهارمین روز متوالی در مناطق مرزی باریکه غزه به حالت آماده باش کامل درآمدند.

سایت عبری زبان «وای نت» ضمن اشاره به این مطلب، نوشت که نیروهای ارتش اسرائیل پس از استقرار گسترده، مانع از تردد شهرک نشینان صهیونیست در مناطق مرزی باریکه غزه شدند.

این منبع صهیونیستی طی گزارشی تصریح کرد که امکان دارد آماده باش نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس تا شامگاه فردا شنبه ادامه داشته باشد.

به نوشته این سایت، امکان دارد تل آویو پس از گذشت 4 روز از آماده باش نیروهایش و بستن جاده‌ها و منع تردد شهرک نشینان یهود، تاکتیک هایش را تغییر دهد.

شهرک نشینان اطراف غزه به فکر فرار از اراضی اشغالی

شهرک نشینان اطراف غزه به فکر فرار از اراضی اشغالیاز سوی دیگر فلسطین الیوم گزارش داد: شهرک نشینان امروز خشم خود را از ادامه محدودیت های اعمال شده در مناطق خود ابراز داشتند. صهیونیست‌ها از اینکه نمی‌توانند در مناطق نزدیک به غزه به تحرکات خود ادامه دهند مبادا از سوی تک تیراندازان در غزه هدف قرار بگیرند بسیار خشمگین هستند و خواستار غرامت هستند.

شهرک نشینان اذعان کردند: فلسطینی ها بدون شلیک گلوله خواسته خود را عملی کرده‌اند، ادامه این وضعیت سخت است.

یک صهیونیست ساکن در شهرک «نتیف هعسرا» گفت: این اولین بار است که در اندیشه ترک اطراف غزه و به طور کلی اسرائیل هستم. این اولین بار است که فکر می‌کنم که اینجا جای من نیست. چگونه زندگی کنیم وقتی که امنیتی نداریم. هرگز فکر نمی‌کردم روزی این را بگویم اما به نظرم مسیر را اشتباه رفته‌ایم. به نظر می رسد که فراموش کردیم که ماموریت ارتش حمایت از ما است نه چیز دیگر.

یک صهیونیست ساکن شهرک «سیدروت» هم گفت: دچار سرخوردگی شده ام. ما همانند شهروند درجه دوم برخورد می شود. مدت بیست سال است که کابینه‌های اسرائیلی ما را تحقیر می‌کنند. ما برای حل مشکل با غزه کاری انجام نمی‌دهیم و تحول خاصی رخ نداده است.

وی افزود: درست است که ما در معرض حمله قرار نداریم اما زندگی ما فلج شده است. کی خسارات ما را جبران می کند. دولتی ها از آمدن به اینجا و دادن پاسخ قانع کننده، هراس دارند.

حمله ماموران امنیتی تشکیلات خودگردان به مراسم استقبال از آزاده فلسطینی

حمله ماموران امنیتی تشکیلات خودگردان به مراسم استقبال از آزاده فلسطینیماموران سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته به مراسم استقبال از یک آزاده فلسطینی از زندان صهیونیستی حمله کردند.

ماموران تشکیلات رام الله با حمله به مراسم استقبال از «عبدالسلام ابومحسن» که پس از گذشت 20 سال از اسارت از زندان صهیونیستی آزاد شده بود، به سوی شرکت کنندگان در این مراسم گلوله های گازی شلیک کردند و شماری دیگر را با باتوم مورد ضرب قرار دادند که در پی این تجاوز ده‌ها شهروند فلسطینی زخمی و دچار حالت خفگی شدند.

اسماعیل هنیه: سازمان ملل از ادامه جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان جلوگیری کند

اسماعیل هنیه: سازمان ملل از ادامه جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان جلوگیری کندادامه یورش صهیونیست‌ها و بازداشت فلسطینیان در کرانه باختری

ادامه یورش صهیونیست‌ها و بازداشت فلسطینیان در کرانه باختریاین اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ابومحسن یکی از فرماندهان گردان‌های شهدای الاقصی در طوباس و از رهبران برجسته جنبش فتح در زندان های اسرائیلی بسر می برد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536770