4share
31 شهریور 1401 - 21:38

برگزاری بزرگترین اردوی فراگیر تشکیلاتی دانش‌آموزان در فارس

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس از برگزاری اولین اردوی فراگیر تشکیلاتی ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر پیشتاز سازمان دانش‌آموزی با رویکرد تربیت اجتماعی مبتنی بر سند تحول بنیادین در این استان خبر داد.

مرتضی کریمی از برگزاری اولین اردوی فراگیر تشکیلاتی ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر پیشتاز سازمان دانش‌آموزی در فارس خبر داد و گفت: این اردو با رویکرد تربیت اجتماعی مبتنی بر سند تحول بنیادین برگزار شده است.

او گفت: بعد از دو سال کرونا و تعطیلی فضا‌های اردویی، دانش‌آموزان پیشتاز استقبال بسیاری نسبت به این اردو‌ها داشتند، این اردو در مناطق و شهرستان‌های استان فارس و با حضور بیش از ۶ هزار دانش‌آموز به صورت فراگیر برگزار شد.

کریمی، از جمله اهداف این اردوی تشکیلاتی را تقویت ابعدا دینی و معنوی دانش‌آموزان و ارتقای روحیه مشارکت‌جویی و کارگروهی، پذیرش نظم و قانونمندی و تاب‌آوری و سازگاری در بین دانش‌آموزان برشمرد و گفت: اصل و بنیان اردو‌های ملی قطبی سازمان دانش‌آموزی استوار بر ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین است و هدف از این اردو‌ها آمادگی دانش‌‍ آموزان به منظور فراگیری مهارت‌های مقدماتی و کشف و پرورش استعداد‌های نهفته و خلاق پیشتازان عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه یکی از بستر‌های مهم تربیت دانش‌آموزان اردو‌های دانش‌آموزی است، برگزاری اردو را در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان موثر دانست و گفت: تحقق اهداف سازمان دانش‌آموزی در گرو تربیت، آماده‌سازی و توانمندسازی دانش‌آموزان است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس گفت: دانش‌آموزان در این اردو‌ها آموزش‌های جامعی در حوزه‌های مختلف تشکیلاتی از جمله حوزه اعتقادی، سیاسی و فکری می‌بینند و به منظور فراگیری مهارت‌های مقدماتی، کشف و پرورش استعداد‌های نهفته و خلاق پیشتازان، با فنون و مهارت‌های مختلف زندگی در شرایط سخت و زندگی اجتماعی و با آداب و رسوم و فرهنگ‌های مختلف آشنا می‌شوند.

به گفته او، در این اردو که با همکاری مربیان و مسئولان سازمان دانش‌آموزی مناطق و شهرستان‌های استان و همچنین با حمایت‌های روسای ادارات و معاونین پرورشی ادارات برگزار شده است، دانش‌آموزان حس استقلال و مسئولیت‌پذیری را در قالب اردو و فراهم کردن نیاز‌های خود با حداقل شرایط و امکانات را تجربه کردند و موجب افزایش روحیه جمع پذیری، قانون مداری و نظم تشکیلاتی و گروهی اعضای سازمان دانش‌آموزی شده است.

کریمی گفت: اردوی فراگیر تشکیلاتی دانش‌آموزان پیشتاز استان فارس، علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی، به دنبال تقویت روحیه دینی و ملی، تقویت روحیه خودسازی، اعتماد به نفس و تاب‌آوری در شرایط خارج از خانه و تقویت روحیه مسئولیت پذیری و مشارکت جویی اعضا نیز بوده است که خوشبختانه با استقبال پر شور دانش‌آموزان این مهم نیز محقق شده است.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 752193