4share
14 مرداد 1401 - 17:41

استاندار ایلام خواستار اجرای تفاهم نامه بازگشایی مرز چنگوله - شهابی شد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام خواستار اجرای تفاهم نامه بازگشایی مرز چنگوله - شهابی شد و گفت: پیشنهاد می شود در ایام اربعین صادرات و واردات از طریق مرز چیلات‌ و هلاله شمالی صورت پذیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن بهرام‌نیا روز جمعه در صدر هیاتی اقتصادی و سیاسی به استان واسط عراق سفر و در نشست مشترک با جمیل المیاحی استاندار واسط دیدار و گفت و گو کرد.

حسن بهرام‌نیاوی در این دیدار ضمن تسلیت ایام حزن انگیز محرم ابراز امیدواری کرد نتایج این سفر منتج به تسهیل هرچه بیشتر در سفر زوار به عتبات عالیات شود.

استاندار ایلام در ادامه با تشکر از میزبانی خوب استاندار واسط عراق گفت: خداوند متعال را شاکر و سپاسگزاریم که عتبات عالیات را در عراق و ثامن الحجج علیه السلام را در ایران گذاشت تا امروز مرکز توجه مسلمانان جهان باشد.

بهرام نیا با اشاره به اینکه دشمنان ۲ کشور و در راس آنها آمریکایی‌های جنایتکار راضی به برگزاری مراسم باشکوه اربعین نیستند، تاکید کرد: لذا ۲ کشور بزرگ و دوست ایران و عراق باید تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره عظیم اربعین حسینی علیه‌السلام بکار ببندند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایام اربعین امسال مصادف با گرم‌ترین ماه سال است، گفت: بنابراین لازم است تمهیدات و توجه ویژه ای به ضروریات این فصل سال به ویژه در مقابل گرما در دو طرف مرز شود.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه تهیه آب به ویژه آب برای زوار در پایانه زرباطیه از آب شرب استفاده خواهیم کرد، اضافه کرد: لازم است در ورود رانندگان و تانکرهای حمل آب به تعداد ۳۰ تانکر آب در روز برای پایانه زرباطیه همکاری و مساعدت لازم صورت گیرد.

بهرام نیا افزود: برای جلوگیری از معطل شدن زوار در هوای گرم تقاضا داریم پذیرش زوار نیز بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته باشد.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که پیش بینی می شود حدود سه میلیون زائر از ایلام و مرز بین المللی مهران وارد عتبات عالیات شوند، اظهار داشت: از اینرو درخواست افزایش گیت های خروجی به ۲۵ گیت داده ایم.

وی در ادامه از همتای خود خواستار تهیه نرم افزار راهنما برای ورود زائران به عراق شد و گفت: همچنین خواستار افزایش پهنای باند اینترنت در این کشور برای زوار هستیم.

بهرام‌نیا در ادامه خواستار ایجاد تمهیدات لازم برای جلوگیری از قطعی برق در پایانه زرباطیه شد و گفت: با توجه به تردد قابل توجه زوار لازم است فضای بزرگتری برای جابجایی وسایل زوار در پایانه زرباطیه در نظر گرفته شود.

وی در ادامه گفت: همچنین لازم است در این پایانه مکان مناسبی برای گمشدگان در نظر گرفته شود.

ادامه دارد ....

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537122